بررسی شخصیتهای Kombat Pack 2
ارسال شده توسط :
14 دسامبر 2015 در 15:03

http://up.vbiran.ir/uploads/1850114500941949425_m07s6422.jpg

تریلر Kombat Pack 2 حدود ۱۰ روز پیش منتشر شد و ۴ شخصیت جدید MKX  مشخص شدند. این تریلر با نارضایتی های بی سابقه طرفداران مورتال کامبت به دلیل وجود ۲ شخصیت مهمان دیگر همراه بود، حال بیایید ۴ شخصیت جدید MKX را مورد بررسی قرار دهیم.

http://up.vbiran.ir/uploads/5344145000148618263_BoRaiChoMKC01.jpg

بو رای چو (Bo ‘Rai Cho)

استاد مست، بالاخره به مبارزه بازگشته است. آخرین حضور بو رای چو به عنوان شخصیت قابل بازی در آرمگدون بود(حدود ۱۰ سال پیش). او اولین بار در Deadly alliance معرفی شد (۱۴ سال پیش)، و دو سال بعد در Deception حضور داشت. بو رای چو در بخشی از داستان MKX حضور دارد اما یکی از کم تاثیرترین شخصیتهای غیر قابل بازی در داستان است.

سبک مبارزه بو رای چو Drunken fist kung-fu نام دارد، که از بدوِ حضور او با نظرات مثبت و منفی از سوی طرفداران همراه بود، اما با گذشت زمان (خصوصا بعد از کانکوئست دسپشن)، بسیاری این شخصیت را پذیرفتند و بو رای چو به یکی از محبوب ترین شخصیتهای ۳D-Era تبدیل شد.

بو رای چو از آتورلد است! اما استاد مبارزان زمینی بزرگی از جمله لوکنگ و کونگ لائو است. حضور او در MKX با توجه به درخواست های مکرر طرفداران، دور از انتظار نبود، اما نکته ی مهم در اینجا این است که آیا شاهد تغییرات اساسی در نحوه مبارزه بو رای چو خواهیم بود؟ با وجود سه ورییشن، انتظارِ شباهت حداقل یکی از ورییشن ها به بازیهای گذشته، غیر منطقی به نظر نمیرسد.

خیلی زود است که بخواهیم در مورد ظاهر و یا گیم پلی بو رای چو صحبت کنیم، اما تریلر KP2 او را مثل داستان MKX فردی طبیعی تر نشان میدهد که البته همچنان مست است!

http://up.vbiran.ir/uploads/30169145000148532648_TriborgMKC01.jpg

ترایبورگ (Triborg)

جالبترین شخصیت KP2 را میتوان Triborg دانست، نه به این دلیل که او دارای ۳ ورییشن سکتور – سایرکس و اسموک است، بلکه به این دلیل که Triborg یک شخصیت جدید است.

Triborg یک روبات جدید در مورتال کامبت است که از قابلیتهای ۳ روبات دیگر در مبارزه استفاده میکند. او Intro های مختص خودش را دارد و در lifebar نام او Triborg نوشته میشود. پس از هر بار پیروز شدن در مبارزه، گوینده بازی میگوید: “Triborg Wins” !

بله در ابتدا همه فکر میکردند ۳ شخصیت سایرکس – اسموک و سکتور (در قالب ۳ ورییشن) به بازی اضافه خواهند شد، اما چند روز بعد برایان چارد (یکی از کارکنان NRS) تایید کرد که ترایبورگ یک شخصیت جدید است. و این به خودی خود باعث تغییر در نظر بسیاری از طرفداران شد. گذشته از این، هسته اصلی گیم پلی این شخصیت (با توجه به دیگر شخصیتهای بازی)، ثابت خواهد ماند و فقط با تغییر ظاهر و اضافه شدن حرکات ویژه مختلف در هر ورییشن همراه خواهد بود.

ترایبورگ تنها شخصیت در MKX است که NRS سعی دارد در هر ورییشن یک شخصیت متفاوت را ارائه دهد. در تریلر، ما شاهد این هستیم که این روبات از کله سکتور (که اکنون فعال شده) استفاده میکند و در پایان تریلر میبینیم که به سه رنگ مختلف با کله های کاملا متفاوت تغییر شکل میدهد. این متفاوت ترین حالت تغییر ورییشن برای یک شخصیت در کل MKX است.

http://up.vbiran.ir/uploads/271514500014854699_AlienMKC01.jpg

بیگانه (Alien)

شخصیتهای مهمان معمولا از طرف هوادارانِ “دو آتشه ی” مورتال کامبت با استقبال فوق العاده ای رو به رو نمیشوند، اما حضور Alien خصوصا پس از حضور Predator در بازی، یکی از درخواستهای طرفداران بود. مگر در تاریخ مورتال کامبت چند بار امکان مبارزه Alien در مقابل Predator وجود دارد؟

بالاخره در MKX این مبارزه به حقیقت خواهد پیوست. اما در تریلر ما شاهد اتفاقی بودیم که شاید بی سابقه بود. اگر فیلمهای Alien را دنبال کرده باشید،حتما دیده اید که Xenomorphها معمولا برخی از ویژگیهای خود را از میزبان(host) خود دریافت میکنند، اما چه کسی host بیگانه در MKX است؟ باراکا. این اولین بار است که NRS یکی از شخصیتهای مورتال کامبت را فدای حضور یک شخصیت مهمان میکند.

بسیار جالب خواهد بود که ببینیم تا چه حد گیم پلی Alien شبیه به باراکا است، هر چند که با وجود ۳ ورییشن مختلف، ظاهرا نباید منتظر ۳ ورییشن با قابلیتهای باراکا باشیم، با توجه به گفته برایان چارد، بیگانه با باراکا ترکیب نشده است و هنوز خیلی از ویژگیهای بیگانه را داراست.

طراحی Alien در این بازی بدون شک سخت بوده است، اسکلت متفاوت، دستگاه های درونی متفاوت، حالت بدنی و دُم از جمله مواردی هستند که ساخت این شخصیت را برای NRS دشوار خواهند کرد. علاوه بر این Alien چشم ندارد و نکته جالب اسیدی بودن خون او است که ما احتمال میدهیم هیچ تاثیری در روند مبارزه نداشته باشد.

Alien شخصیتی بسیار محبوب است که حضورش در MKX قابل پیش بینی بود، اما آیا طرفداران خواهان حضور شخصیت مهمان دیگری علاوه بر Alien بودند؟

http://up.vbiran.ir/uploads/24102145000148618867_LeatherfaceMKC01.jpg

صورت چرمی (LeatherFace)

خیر. هیچ کسی انتظار حضور شخصیت مهمان دیگری را نداشت. صورت چرمی شخصیت معروف سری فیلمهای Texas Chainsaw Massacre است که با توجه به عرضه نسخه جدید این فیلم در سال ۲۰۱۶، حضورش در MKX از لحاظ تبلیغاتی قابل توجیح است، اما از نظر توجه به درخواستهای طرفداران، اصلا هیچ گونه توجیحی وجود ندارد. صرف اینکه شخصیتهای مهمان فروش خوبی دارند، نمیتواند دلیلی بر نادیده گرفتن طرفداران باشد.

صورت چرمی را نمیتوان در حد Freddy Kruger رقیبی برای Jason نامید، اما شباهتهای این دو (LeatherFace و Jason) میتواند مبارزه ای جالب را رقم بزند. هر چند که مانند دیگر شخصیتهای مهمان، صورت چرمی هم حرف نمیزند، اما به گفته برایان چارد، جیسون تنها شخصیتی است که اصلا از خود صدا تولید نمیکند، و صورت چرمی نیز مانند بیگانه و غارتگر (Alien و Predator) از خود صدا تولید میکند.

غیر از ارّه برقی، صورت چرمی چه سلاح دیگری دارد؟ تقریبا هیچ. باید منتظر بمانیم و ببینیم که NRS گیم پلی این شخصیت را چگونه طراحی خواهد کرد.

————————————————————————————–

بازخوردها:

اگر بخواهیم کاملا منطقی به درخواستهای طرفداران و آنچه که همه منتظرش بودند نگاه کنیم، بدون شک Kombat Pack 2 حتی ۴۰% از آنچه که طرفداران خواهانش بودند را در بر ندارد. بعد از حضور ۲ شخصیت مهمان در Kombat Pack 1، همه میدانستیم که Kombat Pack دیگری معرفی خواهد شد که در آن حداقل ۳ شخصیت محبوب حضور دارند اما اینگونه نشد.

http://up.vbiran.ir/uploads/1867114500891903163_FujinMKC01.jpg

هیچ شکی در اینکه همه منتظر معرفی فوجین بودند وجود ندارد، فوجین آخرین بار در آرمگدون قابل بازی بود و قبل از آن برای اولین بار در MK4 معرفی شد. همچنین ما شاهد حضور او در بخش داستان MKX بودیم. از زمان رونمایی Mortal Kombat X در سال ۲۰۱۴ تا کنون، فوجین بیشترین درخواست را داشته و اینکه NRS و WB تصمیم به نادیده گرفتن این درخواستها گرفته اند، اصلا قابل درک نیست.

http://up.vbiran.ir/uploads/6909145008953226927_noobMKC01.jpg

یکی دیگر از شخصیتهایی که با درخواستهای مکرر طرفداران همراه بود، نوب سایبات است. نکته جالب در اینجا اینست که Noob به انتخاب شما، محبوبترین شخصیت مورتال کامبت در سال ۲۰۱۵ شد. نوب سایبات آخرین بار در MK9 حضور داشت و از جمله شخصیتهایی است که سرنوشت مشخصی در بخش داستانی MK9 نداشتند. و حضور او در MKX میتوانست بسیار جالب باشد.

http://up.vbiran.ir/uploads/36944145009083113355_SareenaMKC01.jpg

 در کنار فوجین و نوب سایبات، سارینا یکی دیگر از شخصیتهایی بود که طرفداران درخواست حضور او را بعنوان DLC در KP2 داشتند. سارینا نیز در بخش داستانی MKX حضور داشت و به اعتقاد بسیاری، بهترین شخصیت غیر قابل بازی در بخش داستانی MKX بود. آخرین حضور سارینا در آرمگدون بود و قبل از آن در نسخه گیم بوی Deadly Alliance قابل بازی بود. سارینا برای اولین بار در Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero معرفی شد.

علاوه بر این، شخصیتهای دیگری از جمله:

Cyrax-Smoke-Havik-Rain-Reiko-Li Mei-Shang Tsung-Baraka-Sindel-Kabal-Frost-Hotaru-Skarlet

با درخواست طرفداران همراه بودند.

———————————————————————–

سخن پایانی:

با وجود بازخوردهای منفی طرفداران، باید وضعیت موجود را قبول کرد، و این ۴ شخصیت را بعنوان شخصیت های جدید MKX پذیرفت. آیا Kombat Pack سومی وجود خواهد داشت؟ به احتمال فراوان خیر. آیا باید خوشحال باشیم که برای اولین بار NRS از یکی از بازیهای خود بیش از ۶ ماه حمایت میکند؟ بستگی به اتفاقات آینده دارد. انتظار ۴ سال دیگر برای انتشار مورتال کامبتی جدید بسیار سخت است اما امیدواریم پس از بازخوردهای KP2، شاهد اشتباهات کمتری از سوی NRS باشیم. اما قبل از آن به احتمال فراوان، اینجاستیس ۲ پروژه بعدی NRS خواهد بود.

MKCENTER منبع : www.mkcenter.ir
MKCENTERپشتیبانی و پرسش و پاسخ در انجمن لطفا تمامی سوال ها و مشکلات خود را در انجمن مطرح کرده تا پاسخ کامل تر دریافت کنید.
MKCENTER در صورت بروز هرگونه مشکل در دانلود کردن فایل ها ، ابتدا در ترین بیت ثبت نام کرده ، وارد حساب کاربری خود شده و مجدداً اقدام به دانلود کردن فایل ها کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید .

۸ دیدگاه برای مطلب “بررسی شخصیتهای Kombat Pack 2”

 1. مجتبی دیوونه کامبت گفت:

  خدا نکنه کامبت بعدی ۴سال دیگه بیاد امیدوارم اینجاستیس ۲ساخته نشه فکر کنم اینجاستیس ۱هم زیاد نفروخت

 2. محمد گفت:

  هیچ کدوم از این شخصیت ها به جز تراى بورگ به درد نمیخوره بؤ رأى چو رو که کسى خوشش نمیاد. اد بون هم که فقط که به فکر پول پرستیشه به جاى این که به حرف طرف دار هاى کمبت اهمیت بده فقط به فکر مردمه کم مونده بره شخصیت هاى کارتونى بیاره به نظر من شخصیت هایى مثل اسکارلت که معلوم نشد تو کمبت نه چى کار میکرد یا نوب یا فوجین رو بیاره

 3. Erown black گفت:

  از نظر من اگه به جای صورت چرمی مایکل مایرزو می اوردن بهتر بود

 4. Erown black گفت:

  در کل چند تا میخواد کمبت پک بده

 5. scorpion1818 گفت:

  میشه بگید ممکنه چند تا کمبت پک کلا بیاد؟

 6. عبد گفت:

  سلام .دوستان پک ۳ هم میاد ولی بدبختانن پک ۲ فعلا برای pc منتشر نمیشه شاید شاید شاید

 7. شينوك گفت:

  اه اه شخصیتاش خیلی کم و مسخرس مثلا آلین و لدر فیس و جیسون و بو ری چو خیلی بیخودن.مگه میشه رین و نوب سایبوت و کابال و… نباشن ولی شخصیتای مسخره ای مث فرا تور باشن.از مورتال بعید بود

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.