نکاتی که قبل از انتشار مورتال کامبت ۱۱ باید بدانیم!
ارسال شده توسط :
11 ژانویه 2019 در 12:25

تا انتشار بازی مورتال کامبت ۱۱ چند ماه بیشتر نمونده و طرفداران بی صبرانه منتظر این بازی هستن. اما قبل از انتشار این بازی، مطلبی نوشتم تا پیش درآمدی داشته باشیم بر اتفاقات و نکات ریز و درشت نسخه قبلی و همچنین احتمالات نسخه جدید برای کسانی که از داستان بازی خبر ندارند یا توجهی به اتفاقات بازی نداشتند.
این مطلب در ۲ یا ۳ پست تکمیل میشود.

شیناک که با آلوده کردن جین سِی به موجودی قدرتمند تبدیل شده بود، توسط کسی کیج شکست خورد و ریدن با آزاد کردن نیروی خداییِ خود، جین سِی را پاکسازی کرد و قدرت شیناک را گرفت.

MK11_01_1_ (1)

MK11_01_2_

ریدن بعد از پاکسازی جین سِی، به دارک ریدن تبدیل شد و با آوردن سر بریده شده ی شیناک، به فرمانروایان جدید ندرلم یعنی لوکنگ و کیتانا هشدار داد که در صورت حمله به زمین، نابود خواهند شد!

MK11_02_1_

MK11_02_2_

با شکست شیناک، ریدن صاحب جدید آمیولت شد! لازم به ذکر است آمیولت یکی از قدرتمند ترین سلاح های دنیای مورتال کامبت به حساب می آید؛ پس احتمالا در مورتال کامبت ۱۱ شاهد قدرتمند ترین نسخه ریدن خواهیم بود!

MK11_03_1_

MK11_03_2_

دیگان، پسر شرور آرگوس سال ها پیش از موعد قرار، از خواب بیدار شد و گروه اژدهای سرخ را تشکیل داد. اینطور که مشخص شده، دیگان قاتل اصلی سوچین، همسر کنشی و مادر تاکیدا و همچنین قاتل پدر و مادر تیون، برادر خود است!

MK11_04_1_

MK11_04_2_

قبیله سابزیرو با ایستادگی مقابل حمله ی کوتال کان از زمین محافظت کردند اما در مقابل، قبیله اسکورپیون بابت قتل کوانچی و آزاد کردن ناخواسته ی شیناک، باعث به خطر افتادن زمین شدند؛ شاید ریدن این حماقت اسکورپیون را هیچ گاه نتواند فراموش کند! (اشاره به درگیری ریدن و اسکورپیون در تریلر مورتال کامبت ۱۱!)

MK11_05_1_

MK11_05_2_

MK11_05_3_

طبق اندینگ ریدن، این احتمال نیز وجود دارد که اسکورپیون و قبیلش برای جبران این آبروریزی، به ریدن برای فتح قلمروی خارج کمک کنند!

MK11_06

با مرگ کوانچی به دست اسکورپیون، دیگر زنده شدن ریونانت ها یعنی لیوکنگ، کیتانا، کونگ لائو، اسموک و سیندل ممکن نخواهد بود!

MK11_07

کوتال کان با حمله به زمین، توافق نامه ریکو را زیر پا گذاشت و احتمالا دوباره شاهد درگیری قلمروی زمین و خارج (و شاید برگزاری یک تورنمنت دیگر) خواهیم بود!

MK11_08

طبق اندینگ های ریدن و کوتال کان، به نظر می رسد ریدن بابت حمله ی کوتال کان به زمین خشمگین شده و قصد حمله به دنیای خارج به عنوان بزرگترین تهدید زمین را دارد!

MK11_09

ملینا و باراکا به دست دوورا کشته شدند و کینو توسط نیرو های ویژه دستگیر شد اما سرنوشت رین و تانیا، دیگر همدستان ملینا مشخص نیست!

MK11_10

دوورا تا لحظاتی قبل از ورود گروه ویژه به تالار جین سِی، روی زمین بی هوش افتاده بود. پس انتظار می رود او هم توسط نیرو های ویژه دستگیر شده باشد!

MK11_11

نوب سایبات، برادر بزرگ سابزیرو ۲۵ سال پیش با ضربه ی نایت ولف به طرف سولنادو پرت شد و به دیگر ارواح زمینی پیوست!

MK11_12

طبق اندینگ جید، وی توسط شخص مرموزی به نام سالینا تسخیر می شود. گفته می شود سالینا، همان زن مرموز در آخر تریلر مورتال کامبت ۱۱ می باشد!

MK11_13

به نظر می رسید که بو رای چو به دست شیناک کشته شد اما او فقط تحت شکنجه ی شیناک قرار گرفت! به گفته ی ریدن، روح بو رای چو تسخیر ناپذیر است!

MK11_14

احتمالا شنگ سونگ، جادوگر زمینیِ قلمروی خارج که به دست شائوکان نابود شده بود، با استفاده از ارمک به زندگی باز خواهد گشت!

MK11_15

رنگ رعد دارک ریدن در انتهای داستان مورتال کامبت ایکس به رنگ آبی بود(همانند مورتال کامبت دیسپشن و آرماگدون) اما در مورتال کامبت ۱۱، رعد او به رنگ قرمز تغییر کرد! البته رعد ریدن در مواقع تله پورت آبی می شود!


خبر بد برای طرفداران مولاک
به نظر می رسد ساب باس مورتال کامبت ددلی آلیانس را در نسخه جدید نخواهیم دید. در خط زمانی جدید، کوانچی برای قدرت نمایی مقابل حریفان، سر بریده شده ی مولاک را نشان می دهد!

سایرکس و سکتور آخرین بار در حال مبارزه با اعضای گروه ریدن بودند که توسط نایت ولف شکست خوردند. در داستان مورتال کامبت ایکس مشخص شد که سابزیرو بعد از بازگشت به زندگی عادی، رباط های قبیله لین کویی را از بین برده و خود رئیس لین کویی شده. در چپتر ۹، سابزیرو اسکورپیون را پیش اعضای تکه تکه شده ی سکتور می برد تا حقیقت مرگ قبیله شیرای رایو را از طریق حافظه ی سکتور به وی نشان دهد. احتمالا سایرکس هم به سرنوشت دیگر رباط ها دچار شده باشد!

لی می و سارینا در داستان بازی مورتال کامبت ایکس به نیرو های ویژه برای دستگیری کینو و کوانچی کمک کردند که این موضوع برای هواداران جذاب بود. از طرفی با نامشخص بودن سرنوشت تانیا و رین و کنجکاوی طرفداران در مورد این شخصیت ها، باید منتظر حضور این ۴ کاراکتر در نسخه بعد باشیم!

در انتهای داستان مورتال کامبت ایکس، ریدنی را دیدیم که لباس سیاه پوشیده، چشمانش نارنجی و ناخن هایش هم بلند و سیاه شده! اما در مورتال کامبت ۱۱ چشم ریدن به رنگ قرمز در آمده و ناخن هایش کاملا معمولی شده بودند! (احتمالا برای جلوگیری از بدآموزی!)

شیوا هنوز زنده است اما بعد از شکست خوردن از نیرو های پلیس در زمین، از داستان بازی ناپدید شد!
احتمالا سازندگان مورتال کامبت به خاطر دشواری های طراحی کاراکتر های غیر آدمیزاد، قید حضور شیوا را زدند!

فراست سال ها پیش در لین کویی قصد جان اسکورپیون را کرد اما سابزیرو مانع شد و وی را تبدیل به یخ کرد. سابزیرو گفت فراست قدرت زیادی دارد اما صلح طلب نیست و او را به خاطر حمله به اسکورپیون مجازات خواهد کرد!

سونیا و جانی کیج برای یک مدت طولانی از همدیگر جدا شده بودند. اما بعد از شکست خوردن شیناکِ قدرتمند توسط کسی کیج، دوباره شاهد به هم پیوستن این زوج خوشبخت بودیم.
جکی بریگز و تاکیدا هم سر رو شانه همدیگر گذاشتند و دل و قلوه به هم دادند و شاهد یک فیلم هندی حسابی در انتهای داستان بودیم!

موتارو، باس محبوب نسخه سوم مورتال کامبت ۲۵ سال پیش به زمین حمله کرد اما توسط ریدن کشته شد. با توجه به فیزیک خاص موتارو (بدن اسب مانند) احتمالا حضور وی در نسخه بعد نیز به خاطر طراحی سختی که دارد منتفی است!

طبق خط داستانی، حالا نوبت قدرت گرفتن اتحاد مرگبار است اما ظاهرا با مرگ کوانچی و نبود شنگ سونگ و حفاظت ریدن از آمیولت شیناک، در نسخه بعد باید منتظر بازگشت اوناگا باشیم!

اینطور که در داستان مشخص شده تیون بر خلاف دیگان، هنوز از خواب طولانی مدت خود بیدار نشده. پس بلیز درحال حاضر اسیر نیرو های اوناگا و به اجبار، محافظ آخرین تخم اژدهاست!

باتوجه به اسیر بودن بلیز، پس شوجینکو هنوز موفق به جمع آوری تمام کامیدوگو ها نشده! ریدن می تواند برای جلوگیری از بازگشت اوناگا، جلوی شوجینکو را بگیرد!

اوناگا برای بازگشت نیاز به یک میزبان که دارای خون اژدها باشد، دارد. رپتایل، گورو و شائوکان افرادی هستند که خون اژدها را دارند و ممکن است اوناگا به وسیله آنها به زندگی بازگردد!

طبق کمیک های مورتال کامبت ایکس، به احتمال زیاد اوناگا به زودی و با کمک دیگان به زندگی باز خواهد گشت، اما اینبار نه به وسیله رپتایل، بلکه به وسیله گورو! البته طبق تصاویر منتشر شده از شائوکان به نظر می رسد انتخاب اوناگا برای بازگشت، امپراطور سابق دنیای خارج باشد!

نکته: سارینا و سالینا دو شخصیت جدا هستند. سارینا(Sareena)، دوستِ نوب سایبات و سالینا(Saleena)، زن مرموز در اندینگ جید است! این دو شخصیت رو با هم اشتباه نگیرید!

*با تشکر فراوان از I.MJP بابت کمک در ارسال مطلب


بخش سوم مطلب به زودی…

نوشته کاربر: *SHAO KAHN*

 

MKCENTER منبع : www.mkcenter.ir
MKCENTERپشتیبانی و پرسش و پاسخ در انجمن لطفا تمامی سوال ها و مشکلات خود را در انجمن مطرح کرده تا پاسخ کامل تر دریافت کنید.
MKCENTER در صورت بروز هرگونه مشکل در دانلود کردن فایل ها ، ابتدا در ترین بیت ثبت نام کرده ، وارد حساب کاربری خود شده و مجدداً اقدام به دانلود کردن فایل ها کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید .

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.