۱۰ اتفاق غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت ۱۱
ارسال شده توسط :
27 سپتامبر 2019 در 16:18

مورتال کمبت ۱۱ موفقیت تجاری و مهمی را هنگام معرفی در آپریل ۲۰۱۹ تجربه کرد. این بازی مبارزه ای معروف به خاطر مبارزات، کنترل ها، تصاویر و داستان تقریبا یکپارچه آن مورد ستایش قرار گرفت و آن را به یکی از بهترین قسمت های سری مورتال کمبت تبدیل کرد. در حالیکه یوتیوبر ها و منتقدین مشغول تحسین بازی بودند، هواداران سر خود را به علت تناقصات و ناسازگاری های حالت داستانی بازی می خاراندند. در اینجا موارد غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت ۱۱ را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱۰
چرا آماده سازی بمب ها به بیشتر از ده دقیقه زمان احتیاج داشت؟
در طول فصل های اولیه بازی، سونیا بلید همراهانی را در کنار خود داشت که به وی در نابودی ستون های قلعه ندررلم کمک می کردند. با استفاده از فن آوری پیشرفته و تعداد زیادی از همراهان (که احتمالا همه آموزش های لازم را سپری کرده بودند) آماده سازی و راه اندازی بمب ها نباید خیلی طول می کشید. حتی با وجود مرگ یک شخصیت کلاسیک که برای قلمروی زمین این فداکاری را انجام داد و در ادامه کسی کیج نقش مهم تری را ایفا کرد، هنوز هم وضعیتی است که نیاز به اتفاق افتادن نداشت. 


۹
چگونه نوب سایبات هنوز زنده است؟
در مورتال کمبت ۲۰۱۱ نایت وولف نوب سایبات را شکست داد و نینجای سایه را به سولاندو پرتاب کرد. سولاندو میتواند بدن های فانی و روح هایی که مستقیما به این گرداب جادویی پرتاب شده را از هم جدا کند. با این وجود دقیقا چگونه نوب سایبات توانست بازگردد؟ قبلا در اینتروهای ساب زیرو و بو رای چو در مورتال کمبت ایکس اشاره شده بود که نوب سایبات در تایم لاین فعلی زنده است، حال که او سالم وصحیح بازگشته است، چگونه او حتی زنده است؟ ما سزاوار توضیح هستیم. 


۸
چرا ساب زیرو و نوب سایبات همدیگر را نمی شناختند؟
در تایم لاین فعلی کوای لیانگ و نوب سایبات برای اولین بار در اواخر مورتال کمبت ۹ یکدیگر را ملاقات کردند. در ان زمان کوای لیانگ سایبر ساب زیرو بود و از وضعیت مشابه خود و برادر بزرگترش ابراز تاسف کرد. حال که آن ها دوباره در مورتال کمبت ۱۱ همدیگر را ملاقات کردند، چرا مانند کسانی که برای اولین بار یکدیگر را دیده اند رفتار میکنند؟ ممکن است کسی تصور کند که این دیدار مجدد بین برادرها که زمان زیادی برای آن انتظار کشیده شده باید اهمیت، کشمکش و بیشتر از همه احساسات بیشتری داشته باشد.


۷
چرا نوب سایبات کسی نبود که اسکورپیون را به قتل برساند؟
این یک راه حلی به پایان دادن قوس داستانی هر دوی نوب سایبات و اسکورپیون بود. نفرت اسکوریپون از بیهان ( ساب زیروی بزرگتر و نوب سایبات) همان چیزی است که منجر به مرگ اشتباه بیهان در تایم لاین فعلی شد. کوان چی کسی بود که قبیله شیرای رایو را قتل عام کرد و البته در مورتال کمبت ایکس عدالت در حق او روا شد. نوب سایبات با کشتن هانزو هاساشی، اسکورپیون اصلاح شده، نشان میداد که چگونه سرانجام انتقام باز میگردد و شما را شکار میکند. چه فرصت هدر رفته ای… حال دی وورا به خاطر کشتن استاد بزرگ هاساشی و دو شخصیت محبوب، ملینا و باراکا، از قدرت گسترده تری در دنیای مورتال کمبت برخوردار است.


۶
تغییر پیشینه اسکارلت
اسکارلت در تایم لاین فعلی بازیهای مورتال کمبت معرفی شد. طبق بیوگرافی او در مورتال کمبت ۹، موجودی بود که توسط شائوکان ساخته شده بود. نینجای قرمز رنگ، از خون مبارزهای کشته شده اوت ورلد از جنگ های قبلی متولد شده بود. پس چرا او به یکباره و ناگهانی به یک یتیم فانی اوت ورلدی که توسط شائوکان به فرزندخواندگی پذیرفته شده و به یادگیری جادوی خون پرداخته، تبدیل می شود؟ اگرچه این عمق شخصیتی بیشتری به او میبخشد اما با مفهوم و معرفی اولیه (و رسمی) او به هیچ وجه مطابقت ندارد.


۵
چگونه کیتانا قادر به مبارزه و شکست دادن شائوکان است؟
ترکیب های قدرتمندی همچون قهرمانِ قلمروی زمین لیوکنگ و ریدن قدرتمند شده توسط خدایان ارشد توانستند شائوکان را در مورتال کمبت (۲۰۱۱) شکست دهند. پس چگونه کیتانا بدون هیچ پشتوانه ای توانست شائوکان را شکست دهد تا از آن صحبت شود؟ چگونه این امکان پذیر است در حالیکه او حتی نتوانست سیندل را شکست دهد؟
و نکته ی دیگر، چرا او را کیتانا کان نامیده شد؟ از نظر فنی از زمانی که لقب ملینا کانوم بود و این نشان میداد حاکمان زن اوت ورلد کانوم نامیده می شدند، او باید کیتانا کانوم نامیده می شد. 


۴
چگونه جکی یا جکس قادر به ضرب و شتم ستریون بودند؟
در کنار اینکه تاج کرونیکا باید آن ها را می کشت، آنها هنوز هم نمیتوانند یک خدای ارشد را شکست دهند. در مورتال کمبت ایکس جانی و کسی کیج در کنار ریدن تنها کسانی بودند که توانستند یک خدای ارشد را شکست دهند. این به خاطر یک قدرت باستانی از نژاد انسانی جنگجو بود (که به آن ها ارث رسیده بود) ستریون می نواند به اندازه زمین بزرگ شود و با پرتوی انرژی خود میتواند مخالفان را نابود کند. چرا او نتوانست بریگزها را شکست دهد؟


۳
هیچ کدام از تصمیمات ریدن اشتباه نبود
تمام نقص ها و اشتباهات ریدن ( که بعضی از آن ها به هیچ وجه قابل فراموش شدن نیست) بلافاصله توسط کرونیکا از بین رفت. محافط طمان فاش کرد که او تایم لاین های مختلف را به شکلی که در نهایت خدای رعد و قهرمان زمین با یکدیگر مبارزه میکنند، دستکاری می کند. بنابراین، اشتباهات هشت سال گذشته ریدن و تحول های شخصیتی او همگی توسط قدرتی بالاتر دستکاری و انجام شده است؟
علاوه بر این، بازیکنان در این بازی حتی نمی توانند از دارک ریدن به اندازه کافی لذت ببرند، یک فرصت از دست رفته ی دیگر…


۲
چگونه فراست با ریدن ارتباط دارد؟
تنها نمایشی که از شخصیت فراست نمایش داده می شود شخصیتی است که نیاز به تایید مافوق خود دارد. با این حال او این مسئله از زمانی که نگرانی ها و وفاداری های او با لین کوئی مرتبط است را تنها با کوای لیانگ/ساب زیرو نشان میدهد پس او چگونه از ریدن عصبانی است در حالیکه هنوز قدرت خود را نشناخته است؟ به غیر از کمیک های مورتال کمبت ایکس که به او گفته شده بود برای پیدا کردن استاد بزرگ جدید به لین کوئی بپیوندد، هیچ ارتباطی بین او و ریدن دیده نمی شود. اتفاقیی عجیب و خودسرانه


۱
همه چیز در رابطه با نقشه کرونیکا
چرا کرونیکا فقط ریدن را کمی زودتر پاک نمی کرد؟ چرا او تمام نیروهای اوت ورلد و ندررلم را به جای بعضی از آن ها برنگرداند؟ در مقابل چرا او مانع ورود نیروهای ارث رلم به تایم لاین تلفیقی نشد؟ چرا او به ریدن گفت که کلید شکست دادن او ادغام لو (ریدن) و لیوکنگ خواهد بود؟ اگر او توانایی برگرداندن زمان را دارد و میتواند زمان را متوقف کند چرا او هنگامی که ریدن رونانت لیوکنگ را شکست داد، کاری انجام نداد و مانع ادغام لیوکنگ و ریدن نشد؟ 

تناقضات در هشت سال گذشته مسئله بزرگی برای فرانچایز مورتال کمبت بوده است. در حالی که کیفیت و ارائه حالت داستان بهبود یافته است، تیم روایتگر نیاز به حفظ قوام در پهنه وسیع تر و بزرگنتر دارد. ندررام استودیو (سابقا میدوی) استانداردی برای داستان پردازی قوی در بازی های مبارزه ای تعیین کرد؛ اکنون آنها نیاز دارند و باید اصالت خود را حفظ کنند.

توجه: مطلب بالا تماما ترجمه می باشد و هیچ تصرف و تحریفی در آن ایجاد نشده است!!!
تاریخ انتشار مقاله هم متعلق به چند روز گذشته می باشد.
منبع

MKCENTER منبع : www.mkcenter.ir
MKCENTERپشتیبانی و پرسش و پاسخ در انجمن لطفا تمامی سوال ها و مشکلات خود را در انجمن مطرح کرده تا پاسخ کامل تر دریافت کنید.
MKCENTER در صورت بروز هرگونه مشکل در دانلود کردن فایل ها ، ابتدا در ترین بیت ثبت نام کرده ، وارد حساب کاربری خود شده و مجدداً اقدام به دانلود کردن فایل ها کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید .

۲ دیدگاه برای مطلب “۱۰ اتفاق غیر منطقی و بی معنی در مورتال کمبت ۱۱”

 1. امیرعلی گفت:

  ابله آخه این حرفه تو میزنی نوب سایبات هزار برابر نایت ولف قویه اونوقت نایت ولف شکستش میده
  در ضمن کوان چی نوب سایبات رو زنده میکنه
  جگی بریگز هم چون اون تاج جادویی رو روی سرش گذاشته بود توانست با ستریون بجنگه خیلی اطلاعات داغونی میدید به مردم

  • I.MJP گفت:

   سلام… بد نیست به منبع مطلب نیم نکاهی بندازید، مطلب صرفا ترجمس و همچین منبعی مقالات سطحی و الکی کار نمیکنه… در ضمن اگه اطلاعات کافی و جامع داشته باشید هیچکدوم از موارد گفته شده اشتباه نیست و همگی به درستی بیان شده، نایت وولف تو مورتال کمبت ۹ نوب سایبات رو شکست داد و به سولاندو پرتابش کرد، در ضمن کوانچی یکبار نوب رو زنده کرد و این قسمت که نوب برگشت کوانچی کشته شده بود، در ضمن بریگز هیچ جوره توانایی شکست ستریون رو نداشتن، حتی با وجود تاجی که باید استفاده ازش میکشتشون

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.