Injustice: Gods Among Us معرفی شد
ارسال شده توسط :
1 آوریل 2013 در 19:28

سال گذشته نسخه خوبی از سری بازی های Mortal Komabt را مشاهده کردیم که استودیوی NetherRealm آن را راهی بازار کرد، اما آن ها سبک بازی های مبارزه ای را با عنوان جدیدشان سورپرایز کردند. بازی جدید آن ها Injustice: Gods Among Us نام دارد که تمام ابرقهرمان های دنیای DC را در آن مشاهده می کنید. این بازی با موتور بازیسازی Mortal Kombat ساخته شده و بخش هایی از آن هم قابل بازی هستند. بسیاری از بازیکنان این فرصت را داشتند تا با سیستم مبارزه های منحصر به فرد این بازی آشنا بشوند. در دمویی که برای این بازی آماده شده بود، ۶ شخصیت قابل بازی حضور داشتند که سازندگان گفته اند باید انتظار داشته باشیم که شخصیت های بیشتری هم به بازی اضافه شوند.

شخصیت هایی که تا اینجای کار در بازی قرار دارند بتمن (Batman)، سولومون گروندی (Solomon Grundy)، وندر ومن (Wonder Woman)، فلش (Flash) و هارلی کویین (Harley Quinn) بودند. هر کدام از آن ها هم زمین مبارزه خاص خودشان را داشتند. مثلاً می توانید در Batcave و یا Fortress of Solitude مبارزه کنید. بازی Injustice چند المان جالب از این سبک بازی ها را در خودش ترکیب کرده تا بازیکنان بتوانند کنترل بهتری در اجرای قدرت های شخصیت های بازی داشته باشند. با دکمه های A، X و Y (در نسخه Xbox 360) می توانید ضربه های سبک، نیمه سنگین و بسیار قوی ای را به دشمنان بزنید.

دکمه B هم مربوط به قدرت خاص هر کدام از شخصیت های بازی می شود. البته استودیوی NetherRealm اعلام کرد که آن ها هنوز نام این قدرت های ویژه را انتخاب نکرده اند، اما هر کدام از شخصیت ها دارای قدرت هایی منحصر به فرد خواهند بود که شخصیت های دیگر آن ها را نخواهند داشت. Batman توانایی این را دارد که از Batarangهایش استفاده کند و آن ها را به سمت هدف مشخصی پرتاب کند. حتی در میان اجرای ضربه های ترکیبی هم می تواند از آن ها استفاده کند. Superman می تواند به حالت Berserker برود تا ضربه هایش آسیب بیشتری به دشمن بزنند. Flash می تواند حرکت همه چیز را آرام کند تا بتواند خیلی سریع حرکاتی که می خواهد را اجرا کند.

در واقع آرام شدن محیط اطراف به این معنی است که او بسیار سریع حرکت می کند! او با این قدرتش می تواند کاری کند که بازیکنان نتوانند جلوی او از خود دفاع کنند. قابلیتی به نام Super Meter در بازی وجود دارد که به چهار بخش تقسیم می شود. هر کدام از این چهار بخش قدرت های خاصی داند و اگر همه آن ها را یکجا استفاده کنید، همه آن قدرت ها در یک لحظه راهی دشمن خواهند شد. به طور مثال در این حالت Superman می تواند دشمنش را با ضربه ای از کره زمین خارج کند! Solomon Grundy یک سنگ قبر از سینه حریف بیرون بکشد و روی سر دشمن مورد نظر خورد کند. Flash می تواند با سرعت نور دور کره زمین بچرخد تا صورت شخصیت بازی به هم بریزد.

این بازی قابلیت X-Ray بازی Mortal Kombat را هم در اختیار دارد که صحنه های دراماتیک تری خلق می کنند. حتی اگر این صحنه ها همانند سری MK خشن نباشند، اما باز هم هیجان خاصی دارند. اگر دشمن توانست در میان اجرای این حرکات جلوی شما را بگیرد، نیمی از میزانSuper Meter را از دست می دهید. در ابتدای هر مبارزه می توانید مشخص کنید که به چه صورت می خواهید از این قدرت ها استفاده کنید. حتی می توانید مشخص کنید که تا چه میزان می خواهید از قدرت Super Meter استفاده کنید. اگر دشمنان بتوانند ضربه های شما را در این حالت خنثی کنند، تمام آسیب ضربه های شما به خودتان می رسد. البته این موضوع تنها زمانی رخ می دهد که هر چهار قسمت از قدرت Super Meter حریف پر باشد.

حریف در اینجا می تواند تصمیم بگیرد که ضربه های شما از سلامتی خودتان کم کند یا نیمی از قدرت Super Meter را از دست بدهید. بازیکنان در زمان حمله ها هم می توانند از محیط اطراف استفاده کنند. با استفاده از دکمه های Bumper قهرمان شما می تواند اتومبیل های مختلفی که در محیط بازی قرار دارند را بردارد. حتی می توانند از موشک هایی که داخل Batmobile وجود دارند، استفاده کنند. در دمویی که از بازی Injustice به نمایش درآمد، تنها دو محل مبارزه وجود داشتند که استفاده از چیزهایی که در آن دیده می شد، در زمان مبارزه ها بسیار جالب به نظر می رسید. همکاری NetherRealm با DC باعث شده که این بازی همانند سری MK خشونت زیادی نداشته باشد، اما به نظر می رسد که این بازی المان های خاص خودش را در مبارزه ها و سبک گیم پلی دارد و می تواند طرفداران زیادی را بدست بیاورد. این بازی در سال ۲۰۱۳ راهی بازار می شود و باید منتظر اطلاعات جدیدتر از آن بود.

استودیوی NetherRealm که توانست یک نسخه بسیار زیبا از سری بازی های Mortal Kombat را راهی بازار کند، هم اکنون پروژه جدیدی را در دست ساخت دارد که قبلاً نیم نگاهی به آن انداخته بود، اما آن طور که باید، مورد توجه قرار نگرفت و حتی انتقادهای زیادی نیز به آن شد. تجربه این استودیو در ساخت بازی Mortal Kombat vs. DC Universe باعث شده که آن ها بازی Injustice: Gods Among Us را در دست ساخت قرار دهند تا به نوع دیگری سراغ دنیای ابرقهرمان های DC رفته باشند.

آن ها می خواهند در این بازی یک مبارزه خالص از اسطوره هایی را به نمایش بگذارند که طرفداران بسیار زیادی دارند. شاید تعداد این طرفداران از کسانی که سری MK را دوست دارند نیز بیشتر باشد. بازی جدید آن ها برای اینکه بتواند نا امیدی MK vs. DC Universe را از بین ببرد، باید دستخوش تغییرات زیادی شود. ما در این مطلب به ۴ دلیل اشاره می کنیم که بر اساس آن ها این بازی می تواند یک عنوان دلخواه همه باشد. آقای جان ادواردز (John Edwards) نیز به تازگی اطلاعاتی را درباره روند مبارزه هایی که قهرمانان DC انجام می دهند، منتشر کرده و به این موضوع نیز اشاره کرده که چطور می توان با این شخصیت ها بازی کرد و لذت کافی را از Injustice: Gods Among Us برد.

داستان، نقش پاداشاه را در بازی ایفا می کند!

داستان در بازی های مبارزه ای چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و اگر هم داستانی در این عناوین وجود داشته باشد، بسیار کلیشه ای و سرسری دنبال می شود. اما ادواردز به این موضوع اشاره کرده که داستان بازی برای آن ها بسیار مهم بوده، چرا که ابرقهرمان های این بازی دارای داستان های بسیار هیجان انگیزی هستند و برای هر کدام از آن ها می توان بازی های مستقل زیادی ساخت و راهی بازار کرد. شخصیت های این بازی مورد توجه افراد زیادی هستند و به همین دلیل باید داستان بسیار خوبی برای آن در نظر گرفته شود که منحصر به فرد هم باشد. همچنین داستان بازی باید به شکلی روایت شود که با سیستم آن همخوانی داشته باشد. تیم داستانی بازی توانسته اند یک چیز فوق العاده را در Injustice به وجود بیاورند و داستان همانند فیلم های هالیوودی شده است.

تعادل در گیم پلی، هسته اصلی بازی را تشکیل داده است!

آقای ادواردز در ادامه صحبت هایش به این موضوع اشاره می کند که: “وقتی شما با انبوهی از ابرقهرمان ها سر و کار دارید، باید به سابقه آن ها مراجعه کنید. ابرقهرمان ها دارای ویژگی های خاص خودشان هستند و هر کدام از آن ها دارای قدرت های بسیار زیادی هستند که در این بازی می توان استفاده کرد. به همین دلیل، تیم سازنده به دقت این قدرت ها را مورد بررسی قرار داده است. برخی از ابرقهرمان ها در مقایسه با دیگران، بسیار قدرتمندتر هستند و به همین دلیل باید در گیم پلی بازی یک تعادل بسیار خوب برقرار شود. به طور مثال شاید قدرت Superman به اندازه The Fortress of Solitude نباشد، اما این احتمال وجود دارد که Batman بتواند با سلاح Phantom Zone او را از بین ببرد و اینجاست که Batman از قدرت بیشتری نسبت به سایر قهرمان ها برخوردار می شود.”

ابرقهرمان های دوست داشتنی در حال مبارزه!

اگر از علاقه مندان به ابرقهرمان های DC هستید، آقای ادواردز برای شما یک سورپرایز دارد. او می گوید: “ابرقهرمان های متعدد دنیای DC در این بازی حضور دارند و هر کدام از آن ها به خوبی شخصیت های اصلی از کار درآمده اند و توانایی ها و جذابیت خاص خودشان را دارند. بازی کردن با هر کدام از این ابرقهرمان ها یک چالش جدید را برای بازیکنان به همراه دارد. آن ها دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند و این موضوعی است که باعث زیباتر شدن مبارزه ها می شود. تیم سازنده بازی صحنه های بسیاری از مبارزه های مختلف را در اختیار داشته و به همین دلیل تمرکز زیادی روی زیبایی مبارزه های این بازی کرده است.

محیط های پس زمینه، بخشی از بازی هستند!

در بازی های مبارزه ای نمی توان به محیط های پس زمینه دسترسی داشت و آن ها تنها یک نمایش بسیار زیبا را به همراه دارند و محیط های باز را جذاب تر می کنند. اما در Injustice محیط های پس زمینه رنگ و بوی دیگری خواهند داشت و خودنمایی بیشتری می کنند. محیط های پس زمینه در این بازی به بخشی از گیم پلی تبدیل می شوند و تیم سازنده هنوز در حال کار روی این قسمت است تا بتواند یک تجربه بسیار عالی را به وجود بیاورد. به طور مثال، ابرقهرمان ها می توانند با استفاده از المان هایی که در محیط های پس زمینه بازی وجود دارند، ضربه های مختلفی را به حریف وارد کنند و حتی استراتژی مبارزات خود را تغییر دهند.

مجید نوردوست ( پردیس )

MKCENTER منبع : www.mkcenter.ir
MKCENTERپشتیبانی و پرسش و پاسخ در انجمن لطفا تمامی سوال ها و مشکلات خود را در انجمن مطرح کرده تا پاسخ کامل تر دریافت کنید.
MKCENTER در صورت بروز هرگونه مشکل در دانلود کردن فایل ها ، ابتدا در ترین بیت ثبت نام کرده ، وارد حساب کاربری خود شده و مجدداً اقدام به دانلود کردن فایل ها کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید .


ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.